    Vishay Sprague T95R156K050EZSS
    Part No.:
    T95R156K050EZSS
    Description:
    CAP TANT 15UF 10% 50V 2824
    Capacitance:
    15 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    400mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.150" (3.80mm)
    Qualification:
    1. How to order T95R156K050EZSS on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T95R156K050EZSS price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T95R156K050EZSS?
    Image T95R156K050EZSS
    Part Number T95R156K050EZSS
    Product Status Active
    Capacitance 15 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)