    Vishay Sprague T95R127M020ESAL
    Part No.:
    T95R127M020ESAL
    Description:
    CAP TANT 120UF 20% 20V 2824
    Capacitance:
    120 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    20 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    80mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.150" (3.80mm)
    Qualification:
    1. How to order T95R127M020ESAL on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T95R127M020ESAL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T95R127M020ESAL?
    Image T95R127M020ESAL
    Part Number T95R127M020ESAL
    Product Status Active
    Capacitance 120 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 20 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)