    Vishay Sprague T95R106M050HZSS
    Part No.:
    T95R106M050HZSS
    Description:
    CAP TANT 10UF 20% 50V 2824
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    50 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    650mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.150" (3.80mm)
    Qualification:
    1. How to order T95R106M050HZSS on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T95R106M050HZSS price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T95R106M050HZSS?
    Image T95R106M050HZSS
    Part Number T95R106M050HZSS
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 50 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 650mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)