    Vishay Sprague T95R106M050CZSL
    Part No.:
    T95R106M050CZSL
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    2824 (7260 Metric)
    Description:
    CAP TANT 10UF 20% 50V 2824
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Series:
    TANTAMOUNT™, T95
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    50 V
    Type:
    Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    500mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.150" (3.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    R
    Ratings:
    COTS
    Features:
    High Reliability
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order T95R106M050CZSL on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T95R106M050CZSL price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T95R106M050CZSL?
    Image T95R106M050CZSL
    Part Number T95R106M050CZSL
    Manufacturer Vishay Sprague
    Series TANTAMOUNT™, T95
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 50 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)