    Littelfuse Inc. SZ3KASMC78AT3G
    Part No.:
    SZ3KASMC78AT3G
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSZ3KASMC78AT3G.pdf
    Description:
    ZEN TVS 3000W 78V UNI DO-214AB T
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    78V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min):
    86.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    126V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    23.8A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C (TJ)
    SMC
    1. How to order SZ3KASMC78AT3G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SZ3KASMC78AT3G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SZ3KASMC78AT3G?
    Image SZ3KASMC78AT3G
    Part Number SZ3KASMC78AT3G
    Bidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min) 86.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.8A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
    Capacitance @ Frequency -
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)