    Littelfuse Inc. SZ3KASMC48AT3G
    Part No.:
    SZ3KASMC48AT3G
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSZ3KASMC48AT3G.pdf
    Description:
    ZEN TVS 3000W 48V UNI DO-214AB T
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    48V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min):
    53.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    77.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    38.8A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C (TJ)
    SMC
    1. How to order SZ3KASMC48AT3G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SZ3KASMC48AT3G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SZ3KASMC48AT3G?
    Image SZ3KASMC48AT3G
    Part Number SZ3KASMC48AT3G
    Bidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 38.8A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
    Capacitance @ Frequency -
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)