    Littelfuse Inc. SZ3KASMC45AT3G
    Part No.:
    SZ3KASMC45AT3G
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSZ3KASMC45AT3G.pdf
    Description:
    ZEN TVS 3000W 45V UNI DO-214AB T
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    45V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min):
    50V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    72.7V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    41.3A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C (TJ)
    SMC
    1. How to order SZ3KASMC45AT3G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SZ3KASMC45AT3G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SZ3KASMC45AT3G?
    Image SZ3KASMC45AT3G
    Part Number SZ3KASMC45AT3G
    Bidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min) 50V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 41.3A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
    Capacitance @ Frequency -
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)