    Littelfuse Inc. SZ3KASMC18AT3G
    Part No.:
    SZ3KASMC18AT3G
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSZ3KASMC18AT3G.pdf
    Description:
    ZEN TVS 3000W 18V UNI DO-214AB T
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    18V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min):
    20V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    29.2V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    102.8A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C (TJ)
    SMC
    1. How to order SZ3KASMC18AT3G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SZ3KASMC18AT3G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SZ3KASMC18AT3G?
    Image SZ3KASMC18AT3G
    Part Number SZ3KASMC18AT3G
    Bidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min) 20V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 102.8A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
    Capacitance @ Frequency -
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)