    Littelfuse Inc. SZ3KASMC16AT3G
    Part No.:
    SZ3KASMC16AT3G
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSZ3KASMC16AT3G.pdf
    Description:
    ZEN TVS 3000W 16V UNI DO-214AB T
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    16V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min):
    17.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    26V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    115.4A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C (TJ)
    SMC
    1. How to order SZ3KASMC16AT3G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SZ3KASMC16AT3G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SZ3KASMC16AT3G?
    Image SZ3KASMC16AT3G
    Part Number SZ3KASMC16AT3G
    Bidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 115.4A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
    Capacitance @ Frequency -
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)