    STMicroelectronics SMA4F31A
    Part No.:
    SMA4F31A
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSMA4F31A.pdf
    Description:
    TVS DIODE 31VWM 65VC SMAFLAT
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    31V
    Voltage - Breakdown (Min):
    34.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    65V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    8A
    Power - Peak Pulse:
    400W
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)
    SMAflat
    1. How to order SMA4F31A on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SMA4F31A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMA4F31A?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA4F31A.
    7.How to contact us to get technical supports, such as SMA4F31A pin diagram, SMA4F31A datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image SMA4F31AY SMA4F31A
    Part Number SMA4F31AY SMA4F31A
    Bidirectional Channels - -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 31V 31V
    Voltage - Breakdown (Min) 34.2V 34.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 50.2V 65V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8A 8A
    Power - Peak Pulse 400W 400W
    Capacitance @ Frequency - -
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)