    STMicroelectronics SMA4F26A
    Part No.:
    SMA4F26A
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSMA4F26A.pdf
    Description:
    TVS DIODE 26VWM 53.5VC SMAFLAT
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    26V
    Voltage - Breakdown (Min):
    28.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    53.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    9.5A
    Power - Peak Pulse:
    400W
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)
    SMAflat
    1. How to order SMA4F26A on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SMA4F26A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMA4F26A?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA4F26A.
    7.How to contact us to get technical supports, such as SMA4F26A pin diagram, SMA4F26A datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image SMA4F26AY SMA4F26A
    Part Number SMA4F26AY SMA4F26A
    Bidirectional Channels - -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V 26V
    Voltage - Breakdown (Min) 28.9V 28.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V 53.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.5A 9.5A
    Power - Peak Pulse 400W 400W
    Capacitance @ Frequency - -
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)