    STMicroelectronics SMA4F15A
    Part No.:
    SMA4F15A
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSMA4F15A.pdf
    Description:
    TVS DIODE 15VWM 32.5VC SMAFLAT
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    15V
    Voltage - Breakdown (Min):
    16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    32.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    16.4A
    Power - Peak Pulse:
    400W
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)
    SMAflat
    1. How to order SMA4F15A on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SMA4F15A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMA4F15A?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA4F15A.
    7.How to contact us to get technical supports, such as SMA4F15A pin diagram, SMA4F15A datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image SMA4F15AY SMA4F15A
    Part Number SMA4F15AY SMA4F15A
    Bidirectional Channels - -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V
    Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 32.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.4A 16.4A
    Power - Peak Pulse 400W 400W
    Capacitance @ Frequency - -
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)