    KYOCERA AVX SA101A471KARC
    Part No.:
    SA101A471KARC
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSA101A471KARC.pdf
    Description:
    CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 AXIAL
    Packaging:
    Tape & Box (TB)
    Capacitance:
    470 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
    Straight
    1. How to order SA101A471KARC on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SA101A471KARC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SA101A471KARC?
    Image SA101A471KARC
    Part Number SA101A471KARC
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series SpinGuard® SA
    Packaging Tape & Box (TB)
    Product Status Obsolete
    Capacitance 470 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case Axial
    Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)