    KYOCERA AVX SA101A471KAA
    Part No.:
    SA101A471KAA
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSA101A471KAA.pdf
    Description:
    CAP CER 470PF 100V NP0 AXIAL
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Capacitance:
    470 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
    Straight
    1. How to order SA101A471KAA on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SA101A471KAA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SA101A471KAA?
    Image SA101A471KAA
    Part Number SA101A471KAA
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series SpinGuard® SA
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Capacitance 470 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case Axial
    Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)