    YAGEO RT0805BRB0780R6L
    Part No.:
    RT0805BRB0780R6L
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDRT0805BRB0780R6L.pdf
    Description:
    RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/8W 0805
    Resistance:
    80.6 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RT0805BRB0780R6L on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT0805BRB0780R6L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT0805BRB0780R6L?
    Image RT0805BRB0780R6L
    Part Number RT0805BRB0780R6L
    Product Status Active
    Resistance 80.6 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)