RT0805BRB0764K9L.pdf
| Image |  |
| Part Number | RT0805BRB0764K9L |
| Product Status | Active |
| Resistance | 64.9 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Composition | Thin Film |
| Features | - |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 0805 |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |