    TE Connectivity Passive Product RQ73C2B46K4BTD
    Part No.:
    RQ73C2B46K4BTD
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDRQ73C2B46K4BTD.pdf
    Description:
    RES 46.4 KOHMS 0.1% 0.4W 1206
    Resistance:
    46.4 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.4W, 2/5W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RQ73C2B46K4BTD on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RQ73C2B46K4BTD price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RQ73C2B46K4BTD?
    Image RQ73C2B46K4BTD
    Part Number RQ73C2B46K4BTD
    Product Status Active
    Resistance 46.4 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.4W, 2/5W
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)