    TE Connectivity Passive Product RQ73C2B232KBTD
    Part No.:
    RQ73C2B232KBTD
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDRQ73C2B232KBTD.pdf
    Description:
    RES 232 KOHMS 0.1% 0.4W 1206
    Resistance:
    232 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.4W, 2/5W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RQ73C2B232KBTD on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RQ73C2B232KBTD price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RQ73C2B232KBTD?
    Image RQ73C2B232KBTD
    Part Number RQ73C2B232KBTD
    Product Status Active
    Resistance 232 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.4W, 2/5W
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)