    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ETTD59R7F50
    Part No.:
    RN73H2ETTD59R7F50
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDRN73H2ETTD59R7F50.pdf
    Description:
    RES 59.7 OHM 1% 1/4W 1210
    Resistance:
    59.7 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RN73H2ETTD59R7F50 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H2ETTD59R7F50 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H2ETTD59R7F50?
    Image RN73H2ETTD59R7F50
    Part Number RN73H2ETTD59R7F50
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RN73H
    Package/Case 1210 (3225 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 59.7 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)