    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ETTD4302F10
    Part No.:
    RN73H2ETTD4302F10
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    1210 (3225 Metric)
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDRN73H2ETTD4302F10.pdf
    Description:
    RES 43K OHM 1% 1/4W 1210
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Series:
    RN73H
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    43 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Composition:
    Metal Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    1210
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order RN73H2ETTD4302F10 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H2ETTD4302F10 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H2ETTD4302F10?
    Image RN73H2ETTD4302F10 RN73H2ETTD4302F100
    Part Number RN73H2ETTD4302F10 RN73H2ETTD4302F100
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc. KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RN73H RN73H
    Package/Case 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Resistance 43 kOhms 43 kOhms
    Tolerance ±1% ±1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
    Composition Metal Film Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 1210 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)