    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ETTD4301F50
    Part No.:
    RN73H2ETTD4301F50
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDRN73H2ETTD4301F50.pdf
    Description:
    RES 4.3K OHM 1% 1/4W 1210
    Resistance:
    4.3 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RN73H2ETTD4301F50 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H2ETTD4301F50 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H2ETTD4301F50?
    Image RN73H2ETTD4301F50
    Part Number RN73H2ETTD4301F50
    Product Status Active
    Resistance 4.3 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)