    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ETTD3903F10
    Part No.:
    RN73H2ETTD3903F10
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDRN73H2ETTD3903F10.pdf
    Description:
    RES 390K OHM 1% 1/4W 1210
    Resistance:
    390 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RN73H2ETTD3903F10 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H2ETTD3903F10 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H2ETTD3903F10?
    Image RN73H2ETTD3903F10 RN73H2ETTD3903F100
    Part Number RN73H2ETTD3903F10 RN73H2ETTD3903F100
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc. KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RN73H RN73H
    Package/Case 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Resistance 390 kOhms 390 kOhms
    Tolerance ±1% ±1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
    Composition Metal Film Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 1210 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)