    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ETTD3882F25
    Part No.:
    RN73H2ETTD3882F25
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    1210 (3225 Metric)
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDRN73H2ETTD3882F25.pdf
    Description:
    RES 38.8K OHM 1% 1/4W 1210
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Series:
    RN73H
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    38.8 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Composition:
    Metal Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    1210
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order RN73H2ETTD3882F25 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H2ETTD3882F25 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H2ETTD3882F25?
    Image RN73H2ETTD3882F25
    Part Number RN73H2ETTD3882F25
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RN73H
    Package/Case 1210 (3225 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 38.8 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)