    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ETTD37R9F25
    Part No.:
    RN73H2ETTD37R9F25
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDRN73H2ETTD37R9F25.pdf
    Description:
    RES 37.9 OHM 1% 1/4W 1210
    Resistance:
    37.9 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RN73H2ETTD37R9F25 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H2ETTD37R9F25 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H2ETTD37R9F25?
    Image RN73H2ETTD37R9F25
    Part Number RN73H2ETTD37R9F25
    Product Status Active
    Resistance 37.9 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)