R1524K025B-TR.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of R1524K025B-TR.
| Image |  |
| Part Number | R1524K025B-TR |
| Manufacturer | Ricoh |
| Series | R1524x |
| Package/Case | 6-UFDFN Exposed Pad |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Output Configuration | Positive |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Voltage Dropout (Max) | 2.2V @ 200mA |
| Current - Output | 200mA |
| Current - Quiescent (Iq) | 6.5 µA |
| Current - Supply (Max) | - |
| PSRR | - |
| Control Features | Enable |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |