    Vishay Sfernice P0805Z7681BNT
    Part No.:
    P0805Z7681BNT
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDP0805Z7681BNT.pdf
    Resistance:
    7.68 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.2W, 1/5W
    Temperature Coefficient:
    ±5ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max):
    0.025" (0.63mm)
    Failure Rate:
    1. How to order P0805Z7681BNT on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the P0805Z7681BNT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of P0805Z7681BNT?
    Image P0805Z7681BNT
    Part Number P0805Z7681BNT
    Product Status Active
    Resistance 7.68 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.2W, 1/5W
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±5ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)