    Vishay Sfernice P0805Y9531BBT
    Part No.:
    P0805Y9531BBT
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDP0805Y9531BBT.pdf
    Resistance:
    9.53 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.2W, 1/5W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max):
    0.025" (0.63mm)
    Failure Rate:
    1. How to order P0805Y9531BBT on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the P0805Y9531BBT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of P0805Y9531BBT?
    Image P0805Y9531BBT
    Part Number P0805Y9531BBT
    Product Status Active
    Resistance 9.53 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.2W, 1/5W
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)