    Vishay Sfernice P0805Y6042BNW
    Part No.:
    P0805Y6042BNW
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDP0805Y6042BNW.pdf
    Packaging:
    Tray
    Resistance:
    60.4 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.2W, 1/5W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max):
    0.025" (0.63mm)
    Failure Rate:
    1. How to order P0805Y6042BNW on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the P0805Y6042BNW price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of P0805Y6042BNW?
    Image P0805Y6042BNW
    Part Number P0805Y6042BNW
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Resistance 60.4 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.2W, 1/5W
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)