    Vishay Sfernice P0805Y2100BNTA
    Part No.:
    P0805Y2100BNTA
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDP0805Y2100BNTA.pdf
    Resistance:
    210 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.2W, 1/5W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max):
    0.025" (0.63mm)
    Failure Rate:
    1. How to order P0805Y2100BNTA on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the P0805Y2100BNTA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of P0805Y2100BNTA?
    Image P0805Y2100BNTA
    Part Number P0805Y2100BNTA
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 210 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.2W, 1/5W
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)