    Vishay Sfernice P0805H1874BNW
    Part No.:
    P0805H1874BNW
    Manufacturer:
    Vishay Sfernice
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDP0805H1874BNW.pdf
    Description:
    SFERNICE THIN FILMS
    Manufacturer:
    Vishay Sfernice
    Series:
    P
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    1.87 MOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.2W, 1/5W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Anti-Sulfur, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max):
    0.025" (0.63mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order P0805H1874BNW on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the P0805H1874BNW price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of P0805H1874BNW?
    Image P0805H1874BNW
    Part Number P0805H1874BNW
    Manufacturer Vishay Sfernice
    Series P
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Resistance 1.87 MOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.2W, 1/5W
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)