    Vishay Sfernice P0603Y3650BNT
    Part No.:
    P0603Y3650BNT
    Manufacturer:
    Vishay Sfernice
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDP0603Y3650BNT.pdf
    Description:
    SFERNICE THIN FILMS
    Manufacturer:
    Vishay Sfernice
    Series:
    Package/Case:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    Tolerance:
    Power (Watts):
    Composition:
    Features:
    Temperature Coefficient:
    Operating Temperature:
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    Size / Dimension:
    Height - Seated (Max):
    Number of Terminations:
    Failure Rate:
    1. How to order P0603Y3650BNT on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the P0603Y3650BNT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of P0603Y3650BNT?
    Image P0603Y3650BNTD P0603Y3650BNT P0603Y3650BNTA
    Part Number P0603Y3650BNTD P0603Y3650BNT P0603Y3650BNTA
    Manufacturer Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice
    Series * * P
    Package/Case - - 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active
    Resistance - - 365 Ohms
    Tolerance - - ±0.1%
    Power (Watts) - - 0.125W, 1/8W
    Composition - - Thin Film
    Features - - Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient - - ±10ppm/°C
    Operating Temperature - - -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package - - -
    Ratings - - 0603
    Size / Dimension - - 0.060" L x 0.033" W (1.52mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) - - 0.025" (0.63mm)