    YAGEO MMF25SFRE1R15
    Part No.:
    MMF25SFRE1R15
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDMMF25SFRE1R15.pdf
    Description:
    RES SMD 1% 1/4W MELF
    Resistance:
    1.15 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
    Failure Rate:
    1. How to order MMF25SFRE1R15 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MMF25SFRE1R15 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MMF25SFRE1R15?
    Image MMF25SFRE1R15
    Part Number MMF25SFRE1R15
    Product Status Active
    Resistance 1.15 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Metal Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings MELF
    Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)