MKP385E2392BJI02W0.pdf
| Image |  |
| Part Number | MKP385E2392BJI02W0 |
| Manufacturer | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Package/Case | Radial |
| Capacitance | 3900 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage Rating - AC | 800V |
| Voltage Rating - DC | 2500V (2.5kV) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 673 mOhms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | - |
| Height - Seated (Max) | - |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |