    Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP383422063JIP2T0
    Part No.:
    MKP383422063JIP2T0
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDMKP383422063JIP2T0.pdf
    Description:
    CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
    Capacitance:
    0.22 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage Rating - AC:
    220V
    Voltage Rating - DC:
    630V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 105°C
    Size / Dimension:
    1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.709" (18.00mm)
    Lead Spacing:
    0.886" (22.50mm)
    Applications:
    High Pulse, DV/DT
    Ratings:
    Features:
    1. How to order MKP383422063JIP2T0 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MKP383422063JIP2T0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MKP383422063JIP2T0?
    Image MKP383422063JIP2T0
    Part Number MKP383422063JIP2T0
    Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
    Package/Case Radial
    Capacitance 0.22 µF
    Tolerance ±5%
    Voltage Rating - AC 220V
    Voltage Rating - DC 630V
    Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
    Operating Temperature -55°C ~ 105°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 0.886" (22.50mm)