LM1084RS-3.3.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LM1084RS-3.3.
| Image |  |
| Part Number | LM1084RS-3.3 | LM1084RS-ADJ | LM1084RS-5.0 |
| Manufacturer | TAEJIN | TAEJIN | TAEJIN |
| Series | - | - | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active | Active |
| Output Configuration | Positive | Positive | Positive |
| Output Type | Fixed | Adjustable | Fixed |
| Number of Regulators | 1 | 1 | 1 |
| Voltage - Input (Max) | 15V | 15V | 15V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V | 1.25V | 5V |
| Voltage - Output (Max) | - | 15V | - |
| Voltage Dropout (Max) | 1.5V @ 5A | 1.5V @ 5A | 1.5V @ 5A |
| Current - Output | 5A | 5A | 5A |
| Current - Quiescent (Iq) | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | 10 mA | 10 mA | 10 mA |
| PSRR | 65dB (120Hz) | 65dB (120Hz) | 65dB (120Hz) |
| Control Features | - | - | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) | -40°C ~ 125°C (TJ) | -40°C ~ 125°C (TJ) |