    KYOCERA AVX KGM05ACG1E681KH
    Part No.:
    KGM05ACG1E681KH
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDKGM05ACG1E681KH.pdf
    Description:
    CAP CER 680PF 25V C0G/NP0 0402
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    KGM - C0G
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    680 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order KGM05ACG1E681KH on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the KGM05ACG1E681KH price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KGM05ACG1E681KH?
    Image KGM05ACG1E681KH
    Part Number KGM05ACG1E681KH
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series KGM - C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 680 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)