    Zilog IXD1415GG26MR-G
    Part No.:
    IXD1415GG26MR-G
    Package:
    SOT-23-6
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDIXD1415GG26MR-G.pdf
    Description:
    200MA DUAL HIGH SPEED LDO
    Package/Case:
    SOT-23-6
    Voltage - Input (Max):
    6V
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    1.5V, 1.5V
    Voltage - Output (Max):
    Voltage Dropout (Max):
    0.26V @ 100mA
    Current - Output:
    200mA, 200mA
    PSRR:
    65dB (1kHz)
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Supplier Device Package:
    SOT-26
    1. How to order IXD1415GG26MR-G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IXD1415GG26MR-G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IXD1415GG26MR-G?
    Image IXD1415GG26MR-G
    Part Number IXD1415GG26MR-G
    Manufacturer Zilog
    Series -
    Package/Case SOT-23-6
    Number of Regulators 2
    Voltage - Input (Max) 6V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V, 1.5V
    Voltage - Output (Max) -
    Voltage Dropout (Max) 0.26V @ 100mA
    Current - Output 200mA, 200mA
    Current - Quiescent (Iq) 60 µA
    Current - Supply (Max) -
    PSRR 65dB (1kHz)
    Control Features Current Limit, Enable
    Protection Features Over Current, Short Circuit
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)