    Zilog IXD1415CC26ER-G
    Part No.:
    IXD1415CC26ER-G
    Manufacturer:
    Zilog
    Category:
    Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
    Package:
    6-UFDFN Exposed Pad
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDIXD1415CC26ER-G.pdf
    Description:
    200MA DUAL HIGH SPEED LDO
    Manufacturer:
    Zilog
    Series:
    Package/Case:
    6-UFDFN Exposed Pad
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Output Configuration:
    Positive
    Output Type:
    Fixed
    Number of Regulators:
    2
    Voltage - Input (Max):
    6V
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    1.5V, 1.5V
    Voltage - Output (Max):
    Voltage Dropout (Max):
    0.26V @ 100mA
    Current - Output:
    200mA, 200mA
    Current - Quiescent (Iq):
    60 µA
    Current - Supply (Max):
    PSRR:
    65dB (1kHz)
    Control Features:
    Current Limit, Enable
    Protection Features:
    Over Current, Short Circuit
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    6-USPC (1.8x2)
    1. How to order IXD1415CC26ER-G on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IXD1415CC26ER-G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IXD1415CC26ER-G?
    Image IXD1415CC26ER-G
    Part Number IXD1415CC26ER-G
    Manufacturer Zilog
    Series -
    Package/Case 6-UFDFN Exposed Pad
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Output Configuration Positive
    Output Type Fixed
    Number of Regulators 2
    Voltage - Input (Max) 6V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V, 1.5V
    Voltage - Output (Max) -
    Voltage Dropout (Max) 0.26V @ 100mA
    Current - Output 200mA, 200mA
    Current - Quiescent (Iq) 60 µA
    Current - Supply (Max) -
    PSRR 65dB (1kHz)
    Control Features Current Limit, Enable
    Protection Features Over Current, Short Circuit
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)