    ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS66WVQ2M4DBLL-133BLI
    Part No.:
    IS66WVQ2M4DBLL-133BLI
    Package:
    24-TBGA
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDIS66WVQ2M4DBLL-133BLI.pdf
    Description:
    IC PSRAM 8MBIT SPI/QUAD 24TFBGA
    Shipping
    Inventory:30
    Package/Case:
    24-TBGA
    Packaging:
    Tray
    Memory Format:
    PSRAM
    Technology:
    PSRAM (Pseudo SRAM)
    Memory Size:
    8Mbit
    Memory Organization:
    2M x 4
    Memory Interface:
    SPI - Quad I/O
    Clock Frequency:
    133 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page:
    37.5ns
    Access Time:
    Voltage - Supply:
    2.7V ~ 3.6V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Supplier Device Package:
    24-TFBGA (6x8)
    1. How to order IS66WVQ2M4DBLL-133BLI on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IS66WVQ2M4DBLL-133BLI price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IS66WVQ2M4DBLL-133BLI?
    Image IS66WVQ2M4DBLL-133BLI IS66WVQ2M4DBLL-133BLI-TR
    Part Number IS66WVQ2M4DBLL-133BLI IS66WVQ2M4DBLL-133BLI-TR
    Manufacturer ISSI, Integrated Silicon Solution Inc ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
    Series - -
    Package/Case 24-TBGA 24-TBGA
    Packaging Tray Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Programmable Not Verified -
    Memory Type Volatile Volatile
    Memory Format PSRAM PSRAM
    Technology PSRAM (Pseudo SRAM) PSRAM (Pseudo SRAM)
    Memory Size 8Mbit 8Mbit
    Memory Organization 2M x 4 2M x 4
    Memory Interface SPI - Quad I/O SPI - Quad I/O
    Clock Frequency 133 MHz 133 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page 37.5ns 37.5ns
    Access Time - -
    Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V 2.7V ~ 3.6V
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)