    ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP25618EC-200TQLI-TR
    Part No.:
    IS61NLP25618EC-200TQLI-TR
    Package:
    100-LQFP
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDIS61NLP25618EC-200TQLI-TR.pdf
    Description:
    IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
    Package/Case:
    100-LQFP
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Memory Format:
    SRAM
    Technology:
    SRAM - Synchronous, SDR
    Memory Size:
    4.5Mbit
    Memory Organization:
    256K x 18
    Memory Interface:
    Parallel
    Clock Frequency:
    200 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page:
    Access Time:
    3.1 ns
    Voltage - Supply:
    3.135V ~ 3.465V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Supplier Device Package:
    100-LQFP (14x20)
    1. How to order IS61NLP25618EC-200TQLI-TR on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IS61NLP25618EC-200TQLI-TR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IS61NLP25618EC-200TQLI-TR?
    Image IS61NLP25618EC-200TQLI-TR IS61NLP25618EC-200TQLI
    Part Number IS61NLP25618EC-200TQLI-TR IS61NLP25618EC-200TQLI
    Manufacturer ISSI, Integrated Silicon Solution Inc ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
    Series - -
    Package/Case 100-LQFP 100-LQFP
    Packaging Tape & Reel (TR) Tray
    Product Status Active Active
    Programmable Not Verified Not Verified
    Memory Type Volatile Volatile
    Memory Format SRAM SRAM
    Technology SRAM - Synchronous, SDR SRAM - Synchronous, SDR
    Memory Size 4.5Mbit 4.5Mbit
    Memory Organization 256K x 18 256K x 18
    Memory Interface Parallel Parallel
    Clock Frequency 200 MHz 200 MHz
    Access Time 3.1 ns 3.1 ns
    Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V 3.135V ~ 3.465V
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)