    Murata Electronics GRM21B6T2A121JD01L
    Part No.:
    GRM21B6T2A121JD01L
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGRM21B6T2A121JD01L.pdf
    Description:
    CAP CER 120PF 100V T2H 0805
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    GRM
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Capacitance:
    120 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    T2H
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.053" (1.35mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GRM21B6T2A121JD01L on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GRM21B6T2A121JD01L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM21B6T2A121JD01L?
    Image GRM21B6T2A121JD01L
    Part Number GRM21B6T2A121JD01L
    Manufacturer Murata Electronics
    Series GRM
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Capacitance 120 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient T2H
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)