    Murata Electronics GRM21A5C2J150JWA1J
    Part No.:
    GRM21A5C2J150JWA1J
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGRM21A5C2J150JWA1J.pdf
    Description:
    CAP CER 150PF 630V C0G 0805
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    15 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    630V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GRM21A5C2J150JWA1J on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GRM21A5C2J150JWA1J price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM21A5C2J150JWA1J?
    Image GRM21A5C2J150JWA1J
    Part Number GRM21A5C2J150JWA1J
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 15 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)