    Murata Electronics GRM21A5C2J120FWA1D
    Part No.:
    GRM21A5C2J120FWA1D
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGRM21A5C2J120FWA1D.pdf
    Description:
    CAP CER 12PF 630V C0G/NP0 0805
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    12 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    630V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GRM21A5C2J120FWA1D on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GRM21A5C2J120FWA1D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM21A5C2J120FWA1D?
    Image GRM21A5C2J120FWA1D
    Part Number GRM21A5C2J120FWA1D
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 12 pF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)