    Murata Electronics GRM21A5C2E390GW01J
    Part No.:
    GRM21A5C2E390GW01J
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGRM21A5C2E390GW01J.pdf
    Description:
    CAP CER 39PF 250V C0G 0805
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    39 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage - Rated:
    250V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GRM21A5C2E390GW01J on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GRM21A5C2E390GW01J price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM21A5C2E390GW01J?
    Image GRM21A5C2E390GW01J
    Part Number GRM21A5C2E390GW01J
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 39 pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 250V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)