    Murata Electronics GRM216R71A334KA01J
    Part No.:
    GRM216R71A334KA01J
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGRM216R71A334KA01J.pdf
    Description:
    CAP CER 0.33UF 10V X7R 0805
    Product Status:
    Not For New Designs
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GRM216R71A334KA01J on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GRM216R71A334KA01J price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM216R71A334KA01J?
    Image GRM216R71A334KA01J
    Part Number GRM216R71A334KA01J
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Not For New Designs
    Capacitance 0.33 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)