    Murata Electronics GRM2166T1H431JD15D
    Part No.:
    GRM2166T1H431JD15D
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGRM2166T1H431JD15D.pdf
    Description:
    CAP CER 430PF 50V T2H 0805
    Product Status:
    Obsolete
    Capacitance:
    430 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    T2H
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GRM2166T1H431JD15D on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GRM2166T1H431JD15D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM2166T1H431JD15D?
    Image GRM2166T1H431JD15D
    Part Number GRM2166T1H431JD15D
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Capacitance 430 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient T2H
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)