    Murata Electronics GQM0335G2D4R6BB01J
    Part No.:
    GQM0335G2D4R6BB01J
    Description:
    CAP CER 4.6PF 200V X8G 0201
    Capacitance:
    4.6 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage - Rated:
    200V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GQM0335G2D4R6BB01J on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GQM0335G2D4R6BB01J price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GQM0335G2D4R6BB01J?
    Image GQM0335G2D4R6BB01J
    Part Number GQM0335G2D4R6BB01J
    Product Status Active
    Capacitance 4.6 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient X8G
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)