    Murata Electronics GQM0335G2D1R0BB01J
    Part No.:
    GQM0335G2D1R0BB01J
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Description:
    CAP CER 1PF 200V X8G 0201
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    GQM
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    1 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage - Rated:
    200V
    Temperature Coefficient:
    X8G
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    High Q, Low Loss
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GQM0335G2D1R0BB01J on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GQM0335G2D1R0BB01J price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GQM0335G2D1R0BB01J?
    Image GQM0335G2D1R0BB01J
    Part Number GQM0335G2D1R0BB01J
    Manufacturer Murata Electronics
    Series GQM
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 1 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient X8G
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features High Q, Low Loss
    Ratings -
    Applications RF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)