    Murata Electronics GQM0335C2D6R4BB01D
    Part No.:
    GQM0335C2D6R4BB01D
    Description:
    CAP CER 6.4PF 200V C0G 0201
    Capacitance:
    6.4 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage - Rated:
    200V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GQM0335C2D6R4BB01D on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GQM0335C2D6R4BB01D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GQM0335C2D6R4BB01D?
    Image GQM0335C2D6R4BB01D
    Part Number GQM0335C2D6R4BB01D
    Product Status Active
    Capacitance 6.4 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)