    Murata Electronics GQM0335C2D5R0BB01D
    Part No.:
    GQM0335C2D5R0BB01D
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Description:
    CAP CER 5PF 200V C0G 0201
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    GQM
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    5 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage - Rated:
    200V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Q, Low Loss
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GQM0335C2D5R0BB01D on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GQM0335C2D5R0BB01D price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GQM0335C2D5R0BB01D?
    Image GQM0335C2D5R0BB01D
    Part Number GQM0335C2D5R0BB01D
    Manufacturer Murata Electronics
    Series GQM
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 5 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Q, Low Loss
    Ratings -
    Applications RF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)